Апоел - Селтик: Много голове, като и двата тима ще вкарат

Стадион: "Турнер Стейдиъм", Беер Шева
Дата: 23.08.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Бас Нийхаус (Холандия)

Апоел Беер Шева ще бъде домакин на шотландския Селтик във вторник вечер в мач-реванш от плейофите на Шампионска лига в опит за попадане в груповата фаза на турнира. Това обаче ще е много трудно, защото тимът от Израел претърпя тежко поражение с 5:2 в Глазгоу. Апоел губеше с 3:0 след първите 45 минути, но попадения на Маранхао и Меликсон доведоха до намаляване на резултата. Дембеле в 73-та и Браун в 85-та минута обаче оформиха крайния резултат в мача. Сега Апоел има трудната задача да спечели с три чисти гола или повече, за да продължи напред.

Селтик от своя страна е фаворит именно защото шотландците се радват на предимството си от три гола. Отборът се намира и в много добра спортна форма и добро състояние на духа, а играчите добре знаят, че всеки отбелязан от тях гол ще бъде с двойна тежест и ще намали шансовете на противника.

Апоел Беер Шева досега не се е срещал с тим от Шотландия. Селтик има четири мача срещу Апоел Тел Авив, като "детелините" записаха три победи и една загуба.

По-горе казахме, че Селтик е фаворит в сблъсъка, но домакините не бива да бъдат отписвани лесно. Те спечелиха 3 от последните си 5 двубоя и вкараха най-малко два гола в 4 от последните си 5 срещи.

Истината е, че гостите са много непредсказуем отбор, а още по-същественото е, че са и лабилен и при определен натиск защитата започва да допуска ужасни грешки. Не бива да се изключва и ранен гол за домакините, натиск от тяхна страна и тогава ситуацията може да тръгне в съвсем различна посока.

Всеки сам може да си прецени, но мачът е идеален за почитателите на риска да изпробват късмета си. Иначе, най-сигурното, което се очертава в срещата е двата отбора да отбележат гол, а попаденията да са над 2.5 гола.

Прогноза: Апел Беер Шева - Селтик 3:2