Стадион: "Борусия Парк", Мьонхенгладбах
Дата: 24.08.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Андре Маринър (Англия)

"Борусия Парк" ще даде среща на втория сблъсък между Борусия и Йънг Бойс от плейофите на Шампионска лига. Първият мач оправда очакванията за интрига в двубоя само през първото полувреме, когато съперниците си вкараха по един гол. След почивката "кончетата" вкараха още две попадения за крайното 3:1, с което на практика предрешиха изхода на цялостното противопоставяне. Освен това Борусия се намира в много добра форма, след като загуби само един от 12-те мача, които изигра през лятото.

Йънг Бойс има тежката задача да върне дефицит от два гола, при това швейцарците трябва да отбележат три попадения. Те успяха да го направят срещу Шахтьор Донецк, но сега нещата са много по-различни. Първо, мястото не е "Стад де Суис" и второ, немският отбор изглежда много по-стабилен от украинците.

Фаворит в мача е Борусия, който очевидно е по-опитният отбор. "Младите момчета" имаха повече положения за гол в първата среща от съперника си, но не ги реализираха, така че е нереално да очакваме да вкарат повече голове пред чуждата публика.

Прогноза: Борусия - Йънг Бойс 2:1