Стадион: "Мунисипал де Бутарке", Леганес
Дата: 27.08.2016г.
Час: 23:15
Съдия: Санчес Мартинес

Новакът Леганес написа историческа страница в своята история, след като тимът от покрайнините на столицата Мадрид се класира за първи път в елитната Примера Дивисион. Възпитаниците на Асиер Гаритано финишираха на 2-ро място в Сегунда с актив от 74 точки след 20 победи, 14 равенства и 8 загуби, като целта пред "пепинерос" ще е да не изпаднат още след първия си сезон в Ла Лига. В дебютното си участие сред най-добрите на Иберийския полуостров Леганес стартира с изненадващ успех срещу коравия тим на Селта за крайното 1:0.

Атлетико Мадрид започна новия сезон в Примера с разочароващо домакинско равенство срещу новака Алавес. Срещата на "Висенте Калдерон" завърши при резултат 1:1, а домакините сътвориха куп положения пред вратата на съперника. Голямата драма обаче дойде в добавеното време на мача, когато паднаха и двата гола дело на Кевин Гамейро за мадридчани от дузпа в 93-ата минута и на Ману Гарсия за гостите в 95-ата минута. Освен това играчите на Диего Симеоне нацелиха на два пъти и гредите, а стражът на гостите също прояви вещина. Що се отнася до миналогодишната кампания за тима от Мансанарес Атлетико Мадрид завърши на 3-то място в крайното класиране в Примера Дивисон с актив от 88 точки, което бе с 3 по-малко от първенеца Барселона и на 2 пункта от градския съперник Реал Мадрид. За съжаление, "лос колочонерос" отново претърпяха дежа вю и за втори път в рамките на последните три сезона загубиха от Реал Мадрид финала в Шампионската лига, след като този път отстъпиха след изпълнение на дузпи.

В последните си две гостувания на стадион "Бутарке", намиращ се в крайните квартали на Мадрид, Атлетико записа две последователни победи с 2:1 и 3:0, а успехите бяха през 2000 и 2001 г.

Прогноза: Леганес - Атлетико Мадрид 0:3