Шалке губи на старта на Бундеслигата, Дортмунд с трудна победа (видео)

Борусия Дортмунд записа трудна победа с 2:1 над Майнц 05 в среща от 1-ия кръг на германската Бундеслига. "Жълто-черните" не изиграха най-добрия си мач и със сигурност не убедиха феновете си, че се намират в добра форма, макар и да стартираха с победа в шампионата.

Обамеянг вкара и двата гола за домакините. Той откри резултата в 17-ата с удар от близка дистанция. В 90-ата минута отново той бе точен, но този път от дузпа, отсъдена заради фаул на Онисиво срещу Шюрле. Муто реализира с глава почетния гол за гостите в 92-ата минута. Завърналият се на "Сигнал Идуна Парк" Марио Гьотце пропусна срещата, тъй като не се намира в добра кондиция.

В същото време Шалке 04 стартира кампанията със загуба - 0:1 като гост на  Айнтрахт Франкфурт. Александер Майер реализира единственото попадение, което падна в 13-ата минута, а в 68-ата отново той бе близо до гола, но пропусна дузпа.