Челси се справи с Бърнли (видео)

Перфектният до момента през сезона отбор на Челси прие Бърнли на своя "Стамфорд Бридж" днес за срещата от поредния трети кръг на английската Висша лига. Домакините успяха да победят с 3:0 своя съперник и да попарят самочувствието му след миналата седмица, когато новакът надви Ливърпул с 2:0.

Още преди да изтечат 10 минути игра Еден Азар откри резултата, когато получи топката близо до центъра, напредна и навлезе към дъгата, като стреля от дистанция извъна наказателното поле далеч от вратаря за 1:0.

в 14-ата минута Азар бе лишен от гола от Мий, който изби от гол-линията в прекрасна атака. В последвалия корнер Кейхил не успя да вкара. Послдваха атака след атака в посока вратата на Бърнли, като 41-ата минута Коста намери Вилиан на ръба на наказателното поле, той навлезе и стреля през краката на съперник по земя в далечния ъгъл на Хийтън - 2:0.

Втората част не бе много по-различна, като Тери бе най-близо до гола тук в 56-ата минута, когато след корнер Азар стреля добре, вратарят изби и Тери бе там на непосредствена близост за невероятен пропуск. В края на срещата Азар, Вилиан и Коста бяха заменени от Педро, Моузес и Батшауи, като Моузес успя да оформи крайния резултат в 89-ата минута в една атака, в която Батшауи намери Педро за перфектен пас към Моузес, който вкара лесно.