Арсенал се справи с Уотфорд за половин мач (видео)

Едно полувреме трябваше на Арсенал да се почувства победител срещу Уотфорд когато "артилеристите" гостуваха на "Викъридж Роуд" в Уотфорд днес за срещата от поредния трети кръг на английската Висша лига. При 3:0 на почивката Арсенал се отпусна за втората част, в която по-добър беше домакина, но в крайна сметка се стигна само до 3:1.

Още в 8-ата минута днес Алексис Санчес спечели дузпа при спорни обстоятелства и от бялата точка Санти Касорла реализира за 1:0. След няколко опасни атаки самият Санчес успя да вкара в 40-ата минута когато от малък ъгъл прехвърли купчината играчи пред топката по пътя към гола, а видео технологията трябваше да се намеси, за да отчете попадението - 2:0.

В продължението на първата част отново Алексис блесна когато бе оставен с доста време на левия фланг, той видя включването на Йозил в наказателното поле и центрира перфектно на главата му за 3:0.

След почивката Роберто Перейра се появи за Адлен Гедиора, а Кабаселе отстъпи място на Дарил Янмаат. Така играта на домакините се промени и те стигнаха до гол в 57-ата минута. Тук след удар по вратата бившият играч на Ювентус - Перейра, успя да се ориентира най добре и да реализира за 3:1.

До края по-добрите положения бяха пред домакините, но те не стигнаха до повече голове.