Рашфорд печели точките срещу Хъл (видео)

И. Ангелов

Хъл Сити прие Манчестър Юнайтед за срещата от поредния трети кръг на английската Висша лига. Двата перфектни до момента отбора сега не успяха да си вкарат в редовното време днес, но 2 минути в добавеното дадоха шанс на Маркус Рашфорд да реши срещата за 1:0, възползвайки се от прекрасно подаване на Рууни.

В първата част Рууни и Ибрахимович пропускаха за гостите, докато Хъл разчиташе на това да печели статични положения от Фелаини и Робърт Снодграс да стреля от преките свободни удари. В началото на второто полувреме обаче Снодграс напусна играта, с което приключиха и възможностите в атака за домакините.

За Юнайтед в 60-ата минута се появи Мкхитарян за Марсиал, а 10 минути след това Мата бе заменен от Рашфорд. Именно младокът създаде най-големите опасности до края, като в 92-ата минута стигна и до гол. Тук Рууни пое топката на фланга и напредна до аут линията, премина през съперник навътре и пусна топката между краката на втори към включилия се Рашфорд, който от метър нямаше как да не вкара за 1:0.