Арсенал с класика срещу Челси

В суперсблъсъка от поредния шести кръг на английската Висша лига Арсенал посрещна Челси на "Емирейтс Стейдиъм", като домакините не оставиха днес никакви шансове на съперника за победата с 3:0. Преди последните минути когато домакините намалиха оборотите Челси дори не бе стигнал до удар към Чех.

Още в 11-ата минута днес резултатът бе открит когато Санчес пресира Кейхил и го принуди да сбърка, след което озовал се сам срещу Куртоа чилиецът копна топката над него за 1:0. Само 3 минути след това при прекрасна атака Белерин бе оставен с много място от Азар за да центрира перфектно за Уолкът и 2:0.

В 32-ата минута Франсис Коклен беше заменен за Арсенал поради травма от Гранит Шака. В 40-ата минута се стигна и до нов гол когато при една контра Санчес центрира за Йозил в наказателното поле, а неговото воле беше насочено красиво в земята и вратата на Куртоа за 3:0.

След почивката Арсенал не действаше толкова агресивно и бе ред на Челси да прави опити за атаки. Конте замени рано и Фабрегас в 55-ата минута с Маркос Алонсо, но това не промени много играта на "сините". Може би най-опасната ситуация дойде след появата на Батшуай за Челси, когато той бе изведен срещу Чех в една ситуация, но вратарят спаси добре. След победата Арсенал застава на 3-то място и 5 точки от върха в лигата, докато Челси е 8-ми с 3 пункта под днешния съперник.