Саутхемптън задържа Ливърпул (видео)

И. Ангелов

Ливърпул гостуваше на Саутхемптън в срещата от поредния дванадесети кръг на английската Висша лига, като днес "светците" се справиха много добре в дефанзивен план на "Сейнт Мерис Стейдиъм", спирайки най-силната атака в елита за крайното 0:0. Ливърпул пък остава с 27 точки на върха заедно с Ман Сити.

До почивката днес Ливърпул владееше повече топката, като Садио Мане се отчете с най-доброто положение когато излезе сам срещу вратаря, но позволи да бъде застигнат от Ван Дайк, който с изключителна намеса блокира удара на крилото.

Във втората част пропуски на Кутиньо и Фирмино лишиха гостите от победа. В 80-ата минута може би най-доброто положение пропусна Клайн, намерен на добра позиция от Стъридж. До края Форстър се отчете с добри спасявания за 0:0 в крайна сметка.