Челси отстрани Лийдс с късен гол

И. Ангелов

Челси посрещна Лийдс в осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 3:2 с късен гол на Конър Галахър, който изпрати "сините" към четвъртфиналите за сметка на своя противник от второто ниво на английския футбол.

В 8-ата минута днес Лийдс поведе след неразбирателство между Дисаси и Кайседо, което Жозеф превърна в 1:0. В 15-ата минута Джаксон върна за 1:1.

Челси постигна и обрат в 37-ата минута с 2:1. Тук Мадуеке, Густо и Стърлинг комбинираха красиво, последният върна за Мудрик и той вкара без подготовка.

Във втората част отново Жозеф вкара за 2:2 в 59-ата минута с глава през Санчез, точно преди Чилуел и Галахър да бъдат включени в мача. В 90-ата минута именно Галахър спечели срещата за Челси с брилянтно отиграване за 3:2.