Райс: Има такива дни

Полузащитникът на Арсенал Деклан Райс коментира домакинското поражение от Астън Вила (0:2) в мача от Висшата лига.

"Жалко е, защото през първото полувреме имахме шансове да убием мача. Може да удариха гредата в края на полувремето, но ние имахме две-три положения преди това.

Ако не се възползвате от шансовете си срещу качествени отбори като Вила, това може да се върне и да ви ухапе през второто полувреме. Това е Висшата лига, така че трябва да останете концентрирани 100 минути. През второто полувреме нямахме толкова място, колкото през първото, те не бързаха и ни създаваха много проблеми.

Накрая вкараха два гола и ни разбиха напълно. Има такива дни във футбола“, заяви Райс.

В сряда, 17 април, Арсенал гостува на Байерн Мюнхен за реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Първият мач завърши наравно 2:2.