Ливърпул изравни Арсенал на върха

Фулъм посрещна Ливърпул в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Крейвън Котидж" гостите спечелиха с 3:1 за да изравнят по точки и мачове Арсенал на върха в таблицата, но да заемат втората позиция поради по-слабата си голова разлика.

След равностойно начало Ливърпул поведе в 32-ата минута след изключително изпълнение от статична топка на Александър-Арнолд, което бе спечелено от Диого Жота - 1:0. Преди почивката обаче домакините се върнаха до 1:1 когато Ван Дайк блокира Муниз и включилият се Кастан стреля през защитата на "червените".

Така след почивката Ливърпул отново тръгна в атака и в 53-ата минута Елиът намери Гравенберх в полето за неговия първи гол във Висшата лига и 2:1. В 72-ата минута и Жота избегна капана на засадата за да се окаже срещу Лено за 3:1.