Нюкасъл прати Шефилд в Чемпиъншип (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Шефилд Юнайтед в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините спечелиха с убедителното 5:1 и гарантираха изпадането на Шефилд обратно в Чемпиъншип след по-малко от сезон в елита.

Шефилд обаче тръгна позитивно с 1:0 в 5-ата минута след корнер на Хамер и удар на Ахмедходжич през Дубравка. Александър Исак изравни в 26-ата минута с първия точен удар за домакините след като бе намерен от Мърфи и напредна през центъра за нисък удар и 1:1.

В 54-ата минута Бруно Гимараеш обърна резултата след като с глава вкара за 2:1 при подаване на Антъни Гордън от статично положение. Гордън спечели и дузпа в 60-ата минута, която Исак реализира за 3:1.

В 65-ата минута 4:1 стана когато Озборн върна с пета една топка в мрежата си при корнер. За 5:1 се разписа в 72-ата минута Калъм Уилсън след появата си от пейката, а за него асистира друга резерва - Харви Барнс.