Свраките излъгаха мърсисайдци (видео)

Нюкасъл записа минимална победа с 1:0 над Ливърпул на своя "Сейнт Джеймсис Парк" в първи двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг. Резервата Айосе Перес донесе успеха на "свраките" с гол в 73-ата минута, след като наказа груба грешка на Алберто Морено.

Иначе мърсисайдци могат да съжаляват, че не стигнаха поне то точка в този мач, тъй като пропиляха няколко добри положения за гол. През първата част Шкъртел отправи много силен удар с глава, но топката мина до гредата. След почивката Коутиньо бе много близо до попадение, но Тим Крул спаси удара му с глава. Малко след това Борини стреля близо до гредата.

Иначе домакините имаха страхотна възможност и през първата част, когато удар на Сисе бе изчистен от голлинията от Глен Джонсън. Така Нюкасъл стигна до успеха и важни три точки, докато "червените" инкасираха четвърта загуба от началото на сезона.