Атлетико с обрат срещу Жирона (видео)

Атлетико Мадрид победи с 3:1 като гост Жирона в мач от 31-ия кръг от Примера дивисион.

Каталунците поведоха в резултата още в четвъртата минута чрез Артьом Довбик, който се разписа след подаване на Ян Коуто.

В 33-ата минута Вигел Гутиерес игра с ръка в наказателното поле на гостите и Антоан Гризман реализира отсъдената дузпа.

Дълбоко в допълнителното време на първата част Анхел Корея даде аванс за столичани след удар отблизо и асистенция на Алваро Мората.

В 50-ата минута Гризман оформи крайното 3:1 а след това пропуски за гостите направиха Довбик и Алекс Гарсия.

След поредното силно представяне пред собствена публика Атлетико Мадрид е на четвърто място в класирането с актив от 61 точки. Жирона е с четири повече на третата позиция в подреждането.