Реал взе Ел Класико и докосва титлата

Реал Мадрид се наложи над Барселона с 3:2 в 257-ото шампионатно издание на Ел Класико. Супер сблъсъкът получи супер старт, след като Андреас Кристенсен вкара за 1:0 още в 6-ата минута с глава. Той наказа грешка на вратаря след едно центриране от корнер на Рафиня.

В 18-ата Винисиус Жуниор изравни от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Пау Кубарси срещу Лукас Васкес.

В края на първото полувреме халфът на гостите Френки де Йонг се контузи. Той беше изнесен от терена на носилка, а на негово място се появи Педри. Тепърва ще става ясно колко сериозна е травмата.

Второто попадение за Барселона реализира Фермин Лопес в 69-ата минута.

Само 4 минути "Белия балет" успя да изравни. Перфектно разиграване освободи по левия фланг Вини Жуниор, който центрира към включилия се в предни позиции Лукас Васкес и той простреля Тер Стеген - 2:2.

В самия край Джуд Белингам вкара 3-ти гол за Реал и донесе успеха на своя тим.

Реал е много близо до 36-ата си титла в Ла Лига, след като разликата между двата отбора вече е 11 точки, 6 кръга преди края на шампионата.