Юве и Фиорентина продължават напред в Лига Европа (видео)

Ювентус записа втори успех с 2:0 над Трабзонспор като гост и го елиминира на 1/16-финала в Лига Европа. "Бианконерите" можеха да се поздравят с далеч по-убедителен резултат. В 19-ата минута Мартин Касерес стреля, вратарят изби, но при добавката Видал бе точен за 1:0. В 33-ата минута Себастиан Джовинко бе изведен почти до аутлинията, центрира за Пабло Освалдо, който от близо с глава оформи крайния резултат.

Друг тим от Италия - Фиорентина с лекота елиминира датския Есберг и се класира за осминафиналната фаза в Лига Европа. Реваншът на "Артемио Франки" завърши 1:1 с голове на Йосип Иличич за "виолетовите" и Микел Вестергаард за гостите. По този начин Фиорентина продължава напред с общ резултат 4:1. В следващата фаза ще играят Юве срещу Фиорентина.