Рома завърши сезона със загуба

Палермо постигна победа с 2:1 като гост на Рома в мач от 38-я кръг на Серия А. В 35-ата минута българският национал Ивайло Чочев спечели дузпа за Палермо. Той нахлу добре, а Никола Споли игра с ръка в полето на Рома и реферът отсъди дузпа, която Франко Васкес превърна в гол.

Рома изравни в 85-та минута с първия си точен удар в очертанията на вратата на Палермо. Раджа Наинголан изпрати перфектен пас към Франческо Тоти, който излезе сам срещу Сорентино и го преодоля за 1:1.

Победният гол за Палермо падна в добавеното време на срещата. След центриране в наказателното поле, Андреа Белоти засече топката отблизо и я изпрати във вратата на Лукаш Скорупски.

Рома завърши сезона на второ място със 70 точки, докато Палермо остана единадесети в крайното класиране с 49.