Германия надви Франция с гол за историята

Флориан Виртц вкара най-бързия гол в историята на Германия и отборът на Юлиан Нагелсман спечели изненадващо с 2:0 срещу финалистът от Световната купа през 2022 г. Франция на "Групама Стейдиъм". Рекордът за ранен гол от 6 секунди на Кристоф Баумгартнер (Австрия) обаче остана.

Голът за Германия падна след 8 секунди игра когато Кроос намери Виртц за историческото попадение от дистанция днес. Така след изненадващ старт Франция намери как да преживее стреса с няколко атаки по-късно, но Тер Щеген не се пропука.

Във второто полувреме видяхме и 2:0 когато Мусиала в 49-ата минута върна за Хаверц и той вкара за да реши срещата.

Това стана втората загуба в 10 срещи на Франция след финала на Световното. И двете загуби бяха от Германия.