Полша се класира за финалите на Евро 2024

Завърши последният мач от Път А на квалификационния етап на Европейското първенство 2024 между националните отбори на Уелс и Полша. Отборите играха на "Кардиф Сити Стейдиъм" (Кардиф, Уелс). Срещата бе ръководена от италианска съдийска бригада, начело с Даниеле Орсато. Срещата завърши при резултат 0:0, като при дузпите по-силни бяха играчите на полския национален отбор - 5:4.

В 51-ата минута на мача полският халф Якуб Пиотровски получи жълт картон. В 55-ата минута полузащитникът на Уелс Джордан Джеймс получи жълт картон. В 72-ата минута полякът Никола Залевски получи жълт картон. В последната минута на продълженията реферът изгони защитника на Уелс Крис Мефам.

При дузпите решаващият удар бе отбелязан от Кшифтов Пьонтек.

Така националният отбор на Полша стана участник на финалите на Евро 2024. На свой ред отборът на Уелс ще пропусне турнира.

Припомняме, че на предишния етап отборът на Полша победи Естония с 5:1, а Уелс се оказа по-силен от Финландия (4:1).