ПСЖ изхвърли Барселона от Шампионска лига

Пари Сен Жермен постигна впечатляваща победа с 4:1 при визитата си на Барселона в реванша от 1/4-финалната фаза на Шампионска лига. Барса все първия мач на френска земя, надделявайки с 3:2. Днес обаче нещата бяха по-различни.

Домакините днес започнаха добре и откриха резултата с първата си по-добра атака. В 12-ата минута Ламин Ямал направи страхотен пробив по дясното крило и почти от аутлинията центрира топката пред вратата, където Рафиня изпревари прекия си пазач и я засече във мрежата за 1:0.

Роналд Араухо бе изгонен с директен червен картон в 29-ата минута. Уругвайският защитник извърши нарушение срещу Брадли Баркола, който излизаше сам срещу Марк-Андре тер Стеген в наказателното поле на Барселона. Съдията Ищван Ковач изгони с директен червен картон Араухо.

5 минути преди почивката резултатът бе изравнен. Брадли Баркола центрира успоредно на голлинията, няколко играчи се разминаха с топката, която стигна до Усман Дембеле на далечната греда, където той от движение я засече във вратата за 1:1.

Пари Сен Жермен осъществи пълен обрат в 54-ата минута. Гостите изпълниха късо корнер, Хакими подаде към Витиня, който от около 20 метра стреля, пращайки много прецизно топката в долния десен ъгъл на вратата на Тер Стеген.

Шави Ернандес бе изгонен в 56-ата минута от съдията Ищван Ковач. Треньорът на Барселона изрита едно от паната.

В 59-ата Жоао Кансело извърши нарушение срещу Усман Дембеле в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Килиан Мбапе безпощадно реализира от бялата точка за 1:3. С това ПСЖ направи и пълен обрат в общия резултат.

Последваха пропуски на играчите на Барселона, а всичко приключи в самия край на мача. Килиан Мбапе вкара 4-ия гол за ПСЖ, разписвайки се в 89-ата минута.