Арсенал с удобно равенство като гост на Виляреал

А. Франгов

Виляреал не успя да запази аванса си и завърши 1:1 като домакин на Арсенал в 1/4-финален мач от Шампионската Лига. Добрата форма на "топчиите" си каза думата и тима на Арсен Венгер си спечели добър аванс преди реванша на "Емирейтс" "Жълтата подводница" поведе с ранен гол още в 10-та минута на бразилецът с испански паспорт Маркош Сена, но Адебайор изравни през втората част с феноменално поапдение.

Страхотната атмосфера на "Ел Мадригао" помогна на домакините, които започнаха много силно мача и Сена откри още в 10-та минута. Той стреля от около 25 метра и препарира Алмуния - 1:0. До края на първата част не се стигна до нов гол и така домакините се оттеглиха с гол аванс.

Втората част върна Арсенал в мача. В 66-та минута Адебайор спря на гърди добър пас на Сеск Фабергас и изравни с красив шут - 1:1.

Виляреал не успя да стигне до победен гол до края и така двата четвъртфинални мачове в Шампионската Лига завършиха с голови равенства.

ВИЛЯРЕАЛ - АРСЕНАЛ 1:1
1:0 Маркош Сена (10)
1:1 Емануел Адебайор (66)

ВИЛЯРЕАЛ: Лопес, Капдевийя, Родригес, Годин, Анхел, Ибагаса (78- Франко), Егурен, Сена, Кани (46- Фернандес), Роси, Йоренте (70- Пирес)