Юве триумфира с Купата на Италия (видео)

Ювентус спечели Купата на Италия! На финала "Старата госпожа" се наложи с минималното 1:0 над Аталанта на "Олимпико" в Рим.

Ранен гол на Душан Влахович донесе успеха на гранда от Торино. Влахович откри резултата в 4-тата минута, завършвайки многоходова атака на тима си. Андреа Камбиазо подаде перфектен пас на скорост за Душан Влахович, който се отскубна зад защитата и хладнокръвно реализира, давайки аванс на тима си.

Малко след това Гати пропусна да удвои аванса на Юве. До края на първото полувреме положения имаше и пред двете врати. Аталанта очаквано бе по-активният отбор след почивката, пропускайки няколко добри положения, като например Луукман нацели греда. Юве пък имаха претенции на няколко пъти за дузпа, а гол на Влахович не бе зачетен заради засада. Мирети също нацели греда.

Така Ювентус спечели 15-та Купа на Италия в своята история.