Зимният шампион Байерн ще изнесе лекция и на Фрайбург

Дата: 16.12.2014 г.
Час: 21:00

Съдия: Йохен Дрес

В седмицата преди Коледа в германската Първа Бундеслига ще се изиграе междинният 16-ти и предпоследен кръг преди зимната пауза. На своя "Алианц Арена" непоклатимият лидер Байерн има на пръв поглед лесна задача, тъй като в Бавария пристига неубедителният състав на Фрайбург.

В предишния кръг Байерн Мюнхен спечели баварското дерби с Аугсбург и си гарантира предсрочно званието "Зимен шампион" в Бундеслигата, след като разгромна победа с 4:0 като гост. Така преди последните два кръга за полусезона първенецът вече е недостижим на върха на класирането, тъй като вторият Волфсбург е на 9 точки. Всички попадения за мюнхенци паднаха през втората част, а в герои за Байерн този път бяха Меди Бенатия, Ариен Робен на два пъти и Роберт Левандовски. Контузени в редиците на Байерн продължават да са Лам, Рейна, Щарке, Бадщубер, Алаба, Мартинес, Алакантара и Писаро.

Фрайбург не успя да спечели домакинството си на Хамбургер ШФ и двата отбора завършиха 0:0. Най-добрият шанс за южняците дойде още в 3-ата минута, когато Волфганг Щарк след консултация с един от асистентите си, отсъди дузпа в тяхна полза, но Ярослав Дробни спаси изстрела на Владимир Дарида. Така ремито остави Фрайбург на 15-то място с актив от 14 точки и се намира непосредствено над зоната на изпадащите, като само благодарение на факта, че играчите на Кристиан Щрайх са инкасирали с един гол по-малко от Борусия Дортмунд не са под чертата. За настоящия двубой с травми са Митрович, Филип и Станко.

Байерн е в серия от 11 поредни победи над Фрайбург като домакин. С оглед формата на двата тима едва ли са мнозина тези, които очакват, че гостите ще отмъкнат нещо от баварския колос.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Фрайбург 4:0