Шампионът Атлетико с трудна задача в Баската автономна област

Стадион: "Сан Мамес", Билбао
Дата: 21.12.2014 г.
Час: 22:00
Съдия: Алехандро Ернандес

Последният мач от програмата на 16-я кръг в Примера Дивисон ще е дербито, което ще сложи край на шампионата преди кратката двуседмична пауза. На своя "Сан Мамес" в Билбао Атлетик посреща шампиона Атлетико.

В предишния кръг голямото баско дерби между Реал Сосиедад и Атлетик Билбао не успя да излъчи победител и двубоят завърши наравно 1:1 под проливния дъжд в на "Аноета" в град Сан Себастиан. Домакините поведоха в мача още в 3-ата минута след дежурния гол на нападателя Карлос Вела. След един час игра футболистите на Атлетик успяха да възстановят равенството след хубав гол от воле на Оскар Де Маркос. Ремито смъкна възпитаниците на Ернесто Валверде на 10-ото място в подреждането с актив то 19 точки. За настоящия двубой липсващите в състава на баските ще са наказаните Итураспе и Лапорте, а Ираола и Ечеита са с травми.

Отборът на Виляреал матира шампиона Атлетико Мадрид, след като "жълтата подводница" победи с 1:0 насред "Висенте Калдерон". Единственото попадение в срещата отбеляза Вието шест минути преди края на мача. Така играчите на Диего Симеоне изостанаха в борбата за титлата и не успяха да се възползват от грешната стъпка на Барселона срещу Хетафе и да се изравнят по точки с каталунците на второто място. "Дюшекчиите" имат 32 точки в актива си, на 7 от лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко. Най-голямата липса в редиците на Атлетико преди тежката визита на "Сан Мамес" ще е липсата на Марио Манджукич, който ще пропусне срещата заради наказание. Освен хърватския таран Коке също е наказан, а Ансалди е контузен.

Любопитен факт в двубоите между Атлетик и Атлетико е, че нито една от последните 17 срещи помежду им на ниво Ла Лига не е завършвала наравно. За последно двата отбора не се победиха в началото на месец декември 2005 г., когато мачът на "Сан Мамес" завърши 1:1, а в следващите си визити в баската автономна област Атлетик записа три победи срещу пет успеха за гостите от столицата.

Прогноза: Атлетик Билбао - Атлетико Мадрид 2:2