Суарес и Меси донесоха трудна, но ценна победа за Барса срещу Валенсия

Барселона направи важна крачка в борбата за титлата в Примера дивисион, печелейки с 2:0 у дома на “Камп Ноу" срещу гостуващия Валенсия. Луис Суарес откри резултата след само 55 секунди игра.  Меси проби през средата, след което отклони към Луис Суарес, който преодоля Диего Алвеш за 1:0.

Самият Меси фиксира крайния резултат с гол в добавеното време. Скоростна атака на Барселона остави аржентинецът очи в очи с вратаря. Меси се опита да прехвърли стража на "прилепите", но не сполучи, а след това успя при добавката и фиксира крайното 2:0 в 93-ата минута. Попаденo на аржентинския голмайстор бе под №400 за него в официални мачове с екипа на Барса.

С успеха си Барселона събра 78 точки и води с пет пред Реал Мадрид. Валенсия е четвърти с 65 пункта.