Гризман носи победата на Атлетико над Ла Коруня

Атлетико Мадрид стигнаха до победа с 2:1 като гост на Депортиво ла Коруня в среща от кръга на Ла Лига. Успехът се оказа доста важен за отбора на Диего Симеоне. Тази победа извиси "дюшекчиите" с 4 точки над четвъртия в класирането Валенсия, който по-рано днес отстъпи с 0:2 на Барселона в дербито на 32-ия кръг.

Гризман откри резултата на "Риасор“ с гол още в 5-ата минута, след подаване на Хосе Мария Хименес, а в 22-ата Гризман  сам изработи второто си попадение в мача. Така той увеличи головата си сметка на 20 и изпревари с 2 попадения Неймар на третото място в класацията на реализаторите в Ла Лига.

Атлетико се утвърди на третото, място, което дава право на участие в Шампионска лига, докато Депортиво остава с 28 пункта на 17-та позиция.