Севиля стигна до стратегическо равенство срещу Шахтьор

Севиля стигна до стратегическо равенство - 2:2 срещу Шахтьор в Украйна в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. Така испанците постигнаха добър резултат преди реванша, който е другата седмица. Двата тима направиха интересен мач, в който не липсваха и обрати.

След само шест минути игра резултатът бе открит. Подаване на Банега бе отклонено на пътя на Витоло от Гамейро. Крилото преодоля Ракитски и бе точен - 1:0. Шахтьор успя да изравни в 23-ата минута, когато във вратата на Севиля се разписа Марлос. Той овладя с гърди едно подаване на Ракицкий в наказателното поле и прати топката в левия ъгъл на вратата на Сория.

В 35-ата минута обратът бе факт. Марлош се справи с Банега, след което центрира към близката греда, където Степаненко засече с глава за 2:1. Десет минути преди края Гамейро все пак се разписа във вратата на Шахтьор, но от дузпа, отсъдена за нарушение на Ферейра срещу Витоло.