Жребият за ¼-финалите в Лига Европа

Н. Гавазов

Днес, 15 март, в централата на УЕФА в Нион (Швейцария) се проведе жребият за 1/4-финалите на Лига Европа. В резултат на жребия бяха формирани следните четвъртфинални двойки:

Милан (Италия) – Рома (Италия);

Ливърпул (Англия) - Аталанта (Италия);

Байер (Германия) - Уест Хем Юнайтед (Англия);

Бенфика (Португалия) - Марсилия (Франция).

Първите мачове от 1/4-финалите на Лига Европа са на 11 април, а реваншите са на 18 април. Финалът на Лига Европа ще се проведе на 22 май в Дъблин (Ирландия) на стадион "Авива".

Стана известна и турнирната група за полуфиналите на Лига Европа за сезон 2023/2024. Така победителят от четвъртфиналната двойка Бенфика - Марсилия ще се срещне с победителя в конфронтацията Ливърпул – Аталанта. Победителят от двойката Милан - Рома ще срещне победителя от двойката Байер Леверкузен  - Уест Хем.

Настоящият победител в Лига Европа на УЕФА е испанският Севиля. Във финала на последния турнир испанците победиха Рома (1:1 - редовно и продължения, 4:1 - изпълнение на дузпи).